NÜKLEER TIP

Klinik Hakkında

Nükleer Tıp Kliniği

        Nükleer Tıp Kliniğimiz, akademik ve tecrübeli kadrosuyla sintigrafi, PET/BT görüntüleme ve radyonüklid tedavi imkanlarıçeşitlihastalıkların
tanı ve tedavisine imkân vermektedir.

Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar: Onkolojik süreçlerin, böbrek, kemik, tiroid, paratiroid, kalp, gastrointestinal sistem, solunum sistemi hastalıklarının, enfeksiyonların ve nörolojik bozuklukların tanı aşamasında yer almaktadır. Ayrıca hipertiroidi, tiroid kanseri, metastatik prostatkanseri ve metastatik nöroendokrin tümörlerin tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Klinik hangi hastalıklara bakar: Çeşitli onkolojik süreçler, tiroid hastalıkları, koroner arter hastalığı gibi hastalıkların tanısı ve tiroid hastalıkları,prostat ve nöroendokrin tümör tedavileri yapılmaktadır.

Özellikli İşlemler: Beyin PET/BT görüntüleme, nöroendokrin tümörler (DOTATATE PET/BT) ve prostat kanseri (PSMA PET/BT) görüntüleme, miyokard viabilite çalışmaları, enfektif endokardit PET/BT görüntüleme, lökosit işaretleme, amiloidoz görüntüleme gibi özellikli tetkiklerimiz ile hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Bölüme Bağlı Üniteler: PET/BT birimi, onkoloji sintigrafi birimi, kardiyak sintigrafi birimi, iyot tedavi ünitesi gibi üniteler ile birlikte çalışmaktayız.

Nasıl Muayene Olurum: Görüntüleme ve tedavi birimlerimiz için PET/BT sekreterliğimiz, sintigrafi sekreterliğimiz, kardiyak sintigrafi sekreterliğimiz hastalarımıza yardımcı olmaktadır.

Prosedürler: Görüntüleme amaçlı tetkiklerimiz için hastalarımızın ilgili sekreterlikten randevu almaları gerekmektedir. Hastalarımız, randevu alırken tetkik öncesi hazırlıklar (diyet, açlık süresi, ilaç kullanımı vb.) açısından bilgilendirilecek olup hastalarımızın bu yönergelere uymaları tetkik kalitesi açısından kritik öneme sahiptir. Hastalarımız bu yönergelere uyarak randevu saatinde ilgili sekreterliğimiz aracılığıyla giriş yaptırmaları gerekmektedir. Poliklinik muayenesi öncesi ise hastaların sintigrafi sekreterliğimize başvurmaları gerekmektedir.

Adres ve Dahili Numara:

PET/BT, sintigrafi, poliklinik ve iyot tedavi için: Onkoloji Hastanesi (T6)-1. Kat

Sintigrafi sekreterliği dahili numara: 755 895

PET/BT sekreterliği dahili numarası: 655 500/755 014

Miyokard perfüzyon sintigrafisi için: Göğüs Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi (T3)-1. Kat

Miyokard sekreterliği dahili numarası: 753 202nükler tıp1.jpeg

nükler tıp4.jpeg
nükler tıp7.jpeg
nükler tıp8.jpeg
nükler tıp9.jpeg

 

22 Şubat 2024