Diyabetik Ayak ve Kronik Yara Merkezi

Klinik Hakkında

Kronik Yara ve Diyabetik Ayak Kliniği

 Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 Kliniğimizde şeker hastalığına bağlı ayak yaraları, toplardamar ve atardamar hastalıklarına bağlı bacak yaraları, basınç yaraları ve iyileşmeyen diğer tüm yaraların tedavisi ve ameliyatları ile takip bakımları alanında uzman ve deneyimli genel cerrahi hekimleri ve hemşire kadromuzla yapılmaktadır. Amacımız bu hastalıklara bağlı uzuv kayıplarını (amputasyon) önlemek, hastalarımızın kendi topukları üzerinde hareket etmeye devam etmelerini sağlamaktır.


Klinik hangi hastalıklara bakar:

Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olan ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenli olarak denetlenen merkezimizde diyabetik ayak, venöz bacak ülseri, arteriyel yaralar ve basınç yaraları başta olmak üzere her türlü kronik yaranın tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Özellikli İşlemler:

Kronik yaraların tedavisinde girişimsel radyoloji bölümüyle koordineli olarak damar tedavileri ve hiperbarik oksijen tedavisi başta olmak üzere dünyada güncel olarak uygulanan gelişmiş ameliyat ve pansuman yöntemleri, modern tıbbi cihaz ve yara bakım ürünleriyle birlikte kullanılarak hastalarımıza yatarak tedavi olabilme imkânı sunmaktayız. Bu işlemleri sinir blokajı yönetimiyle ağrısız ve genel anestezi ihtiyacı olmadan yapmaktayız.

Acil olarak merkezimize sevk edilen hastalarımıza zamanlı cerrahi müdahale ile ayak ve bacak kayıplarını en aza indirmeyi hedeflemekteyiz.  

Bölüme Bağlı Üniteler:

Merkezimizde 4 poliklinik muayene odası, 18 yataklı servis ve bağlı 6 yataklı yoğun bakım ünitesi ve sadece kliniğimizin kullanımına tahsis edilmiş tam donanımlı 2 ameliyat salonu ile hizmet vermekteyiz.

Nasıl Muayene Olurum?

İnternet üzerinden veya 182’yi arayarak MHRS randevusu oluşturabilirsiniz. Kontrole gelen hastalarımız için sıra almadan başvurabileceğiniz kontrol polikliniğimiz de mesai süresince hizmet vermektedir.

Prosedürler:

Ünite girişinde yer alan bankoda kayıt yaptırdıktan sonra bekleme koltuklarında muayene sıranızı ekrandan takip ederek poliklinikte muayene olabilirsiniz.

Adres ve Dahili Numara:

M4 1.kat, Ana Kütle

0312 7970000/750060 Yataklı Servis

0312 7970000/755777 Poliklinik   

08 Şubat 2024