ÇOCUK METABOLİZMA HASTALIKLARI KLİNİĞİ

Klinik Hakkında

Çocuk Metabolizma Hastalıkları Kliniği

Çocuk Metabolizma Hastalıkları Kliniğimizde, alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile; nadir ve genetik geçişli hastalıklar olan doğumsal metabolik hastalıkların tanı, takip ve tedavisi yapılmaktadır. 

 

Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 

Kliniğimizde fenilketonüri, organik asidemiler, üre döngüsü bozuklukları, lizozomal depo hastalıkları, mitokondriyal hastalıklar, peroksizomal hastalıklar ve konjenital glikozilasyon defektleri gibi birçok doğumsal metabolik hastalığın tanı, takip ve tedavisi yapılmaktadır. 

 

Klinik hangi hastalıklara bakar: 

 

Kliniğimizde fenilketonüri, organik asidemiler, üre döngüsü bozuklukları, gibi özel diyet gerektiren hastalıkların izlemi tecrübeli hekim ve diyetisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Bunun yanı sıra;  lizozomal depo hastalıkları, mitokondriyal hastalıklar, peroksizomal hastalıklar ve konjenital glikozilasyon defektleri gibi birçok doğumsal metabolik hastalığın tanı, takip ve tedavisi bölümümüzde yapılmaktadır. 

 

Özellikli İşlemler:

Enzim replasman tedavisi almakta olan hastalarımızın tedavileri; özel ünitemizde titizlikle sürdürülmektedir. 


Bölüme Bağlı Üniteler: 

Hastalarımızın takip ve tedavisini Beslenme ve Diyetetik bölümümüz ile beraber sürdürmekteyiz. 


Nasıl Muayene Olurum: 

 

İnternet üzerinden veya 182 numaralı telefon numarası aranarak MHRS randevusu alınabilmektedir.


Prosedürler:

Poliklinik muayenesi öncesi, MHRS randevusu alan hastalarda dahil bankolardan kayıt yaptırılması gerekmektedir. (Muayene öncesi hastanın boy ve kilo ölçümü yapılmalıdır). Ardından muayene olacağı polikliniğe gelerek muayene işlemi yapılacaktır. 


Adres ve Dahili Numara: 

Etlik Şehir Hastanesi T4 Çocuk Kule Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Zemin Kat, C Kanat  

13 Şubat 2024