TIBBİ ONKOLOJİ

Klinik Hakkında

Tıbbi Onkoloji Kliniği

Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar: Akciğer kanserleri, meme kanseri, sindirim sistemi kanserleri (mide kanseri, yemek borusu kanseri, barsak kanserleri, pankreas kanseri, karaciğer kanseri, safra yolu kanserleri), jinekolojik kanserler (rahim kanseri, rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri), ğrogenital kanserler, (prostat kanseri, Böbrek kanseri, Mesane kanseri,testis kanseri), santral sinir sistemi kanserleri, tiroid ve diğer hormonal salgı bezi kanserleri, deri kanserleri (yassı hücreli deri kanseri, Bazal hücreli deri kanseri, melanom), baş boyun kanserleri (ağız kanseri, tükrük bezi kanserleri, gırtlak kanseri, yutak kanseri), sarkomlar gibi hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.


Klinik hangi hastalıklara bakar: Bütün kanser türlerinin tedavisinde multidisipliner yaklaşımla diğer branşlarla koordineli bir şekilde tedavi hizmeti vermekteyiz.


Özellikli İşlemler: Sitotoksik kemoterapi, moleküler hedefli tedaviler, immunoterapi gibi özellikli işlemlerimizle hastalarımıza en üst düzeyde tedavi hizmeti verilmektedir.


Bölüme Bağlı Üniteler:
Ayaktan kemoterapi ünitesi


Nasıl Muayene Olurum:
Tıbbi Onkoloji kliniğimize ilk kez başvuran hastaların muayenesi, bir hastaya en az bir saat vakit ayırılan çok kapsamlı kişisel ve aile öyküsünün alındığı tüm tetkiklerin uzman hekimlerce çok ayrıntılı değerlendirildiği bir ilk muayenedir. Bu nedenle ilk muayeneler diğer dahili branşların standart MHRS muayenelerinin aksine geniş bir randevu vakti ayrılarak kliniğimizce verilen randevu gününde yapılır. Kliniğimize ilk kez başvuran hastamıza bu uzun muayene için yoğunluğa göre bazen aynı gün bazen de birkaç gün sonraya randevu kliniğimizce verilir.

*Devam eden hastalarımız aktif kemoterapi alıyor ise MHRS randevusu şartı yoktur direkt başvuru ile muayene olurlar. Kontrol hastalarımız MHRS randevulu veya randevusuz olarak muayene edilir.

Tetkik ve tedavi gören hastalarımızın kan tetkikleri aynı kattaki kan alma ünitesinde alınmaktadır.

Prosedürler: Muayeneye gelen hasta poliklinik sekreterliğinde kayıt yaptırır. Muayenesi tamamlanıp kemoterapi alacak olan hasta kemoterapi onam formunu okur imzalar hekimi tarafından bilgilendirilir. Daha sonra ayaktan kemoterapi ünitesine gider gerekli kayıtlar yapıldıktan sonra kemoterapi günü saati belirlenir. 

Adres: Onkoloji Hastanesi-1. kat Tıbbi Onkoloji Polikliniği


14 Şubat 2024