ENFEKSİYON HASTALIKLARI ve KLİNİK MİKROBİYOLOJİ KLİNİĞİ

Klinik Hakkında

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği

 

            Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Biriminde;  profesör, doçent, başasistan, uzman ve asistan doktorlardan oluşan  kadrolarımız  ateş ile seyreden hastalıklar, HIV/AİDS, sifiliz (frengi),  gonore(bel soğukluğu) gibi  cinsel yolla bulaşan hastalıklar ,  idrar yolu enfeksiyonları, hepatit A, hepatit B, hepatit C gibi   bulaşıcı sarılıklar, cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları,   COVİD 19, İnfluenza (grip),  üst solunum yolu enfeksiyonları, kırım kongo kanamalı ateşi, tularemi, brusella, ishal, pnömoni(zatüre),  menenjit gibi hastalıklara  modern tıbbın gerektirdiği ölçüde  tanı ve tedavi hizmeti vermektedirler.   Ayrıca poliklinik bünyemizde  aşılama birimimiz de bulunmaktadır.    

            Yatan hastalara hizmet veren servisimiz Genel Hastane binası 8. kat A ve C kanatta olacak şekilde toplam 48 yatak olarak planlanmıştır. Servislerde  20 tek,   14  çift kişilik odamız ve her iki serviste  solunum yolu izolasyonuna imkân veren özel havalandırma sistemli 4 adet tek kişilik  oda  mevcuttur. Odaların tamamı lavabo, banyo-tuvalet, televizyon, buzdolabı ve refakatçi istirahatini de sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

 

           Nasıl muayene olursunuz?

            Genel Hastane B1 (-1)  katında bulunan Enfeksiyon Polikliniğinde MHRS sistemi üzerinden 182 numaralı telefon ile veya İnternet üzerinden hekimlerimize randevu alarak ya da randevu almadan  doğrudan başvuru yaparak  da muayene olabilirsiniz. Ayrıca Genel Hastane harici diğer hastane binalarında da polikliniğimiz mevcuttur.

26 Nisan 2023