ENFEKSİYON HASTALIKLARI ve KLİNİK MİKROBİYOLOJİ KLİNİĞİ

Klinik Hakkında

Enfeksiyon Kliniği

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğimizde; profesör, doçent, başasistan, uzman ve asistan doktorlardan oluşan  kadrolarımız  ile   her türlü enfeksiyon  hastalığının  ileri düzeyde teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

 Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 Yüksek ateş  ile seyreden hastalıklar, COVİD 19, İnfluenza (grip), üst solunum yolu enfeksiyonları,   HIV/AİDS, sifiliz (frengi), gonore(bel soğukluğu) gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar, idrar yolu enfeksiyonları, hepatit A, hepatit B, hepatit C gibi bulaşıcı sarılıklar, cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları, kemik eklem enfeksiyonları,  kırım kongo kanamalı ateşi, tularemi, brusella, ishal, pnömoni(zatüre),menenjit gibi hastalıklara modern tıbbın gerektirdiği ölçüde tanı ve tedavi hizmeti vermektedirler. Ayrıca poliklinik bünyemizde aşılama birimimiz de bulunmaktadır.

Klinik hangi hastalıklara bakar:

Yukarıda tanı ve tedavisi yapılan hastalıklardan ayaktan takip edilemeyecek olan  ve yatması gereken  hastalar yatarak tedavi edilir.

Yatan hastalara hizmet veren servisimiz Genel Hastane binası 8. kat A ve C kanatta olacak şekilde toplam 44 yatak olarak planlanmıştır. Servislerde 20 tek, 14 çift kişilik odamız ve her iki serviste solunum yolu izolasyonuna imkân veren özel havalandırma sistemli 4 adet tek kişilik oda  mevcuttur. Odaların tamamı lavabo, banyo-tuvalet, televizyon, buzdolabı ve refakatçi istirahatini de sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Bölüme Bağlı Üniteler:
Enfeksiyon Kontrol Komitesi

Aşı birimi

Surveyans birimi

Nasıl Muayene Olurum:
Genel Hastane B1 (-1)  katında bulunan Enfeksiyon Polikliniğinde MHRS sistemi üzerinden 182 numaralı telefon ile veya İnternet üzerinden hekimlerimize randevu alarak ya da randevu almadan  doğrudan başvuru yaparak  da muayene olabilirsiniz.Ayrıca Genel Hastane harici diğer hastane binalarında da polikliniğimiz mevcuttur.

Prosedürler:
Poliklinik muayenesi öncesi, MHRS randevusu alan hastaların poliklinik içindeki  bankolardan kayıt yaptırılması gerekmektedir.  Randevu alamayan hastalar da  yine aynı şekilde poliklinik içindeki bankolardan kayıt yaptırdıktan sonra  muayene olacağı polikliniğe giderek muayene olacaktır.

Adres ve Dahili Numara:

Genel Hastane (T1 kule) -1.kat Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği

Dahili numara:101041IMG_4344-d.jpg


02 Şubat 2024