Hastalar Hem Tedavi Görüyor Hem de Keyifli Dakikalar Geçiriyor
06 Mayıs 2024

Hastalar Hem Tedavi Görüyor Hem de Keyifli Dakikalar Geçiriyor

Hastanemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde bulunan atölyede, yatarak tedavi gören hastalar ve yakınları moral ve motivasyonlarını artırmak için çeşitli el uğraşıları yapıyorlar. 

Etlik Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen öğretmenler tarafından hastalara el emekleriyle yapabilecekleri çeşitli uygulamalar öğretiliyor. Atölyede yapılan çalışmalar genellikle geri dönüşümle elde edilen ürünlerden oluşturuluyor. 

Hastalar ve yakınları, El Sanatları Öğretmeni Aynur BAHÇESULAR ve Drama Öğretmeni Çiğdem CEBECİ ile birlikte oluşturdukları sıcak aile ortamında yeni beceriler kazanıyor. Bu becerileri günlük hayatlarında da devam ettiren hastalar yaptıkları ürünleri satarak bütçelerine de katkıda bulunabiliyorlar. 

BAHÇESULAR tarafından geri dönüşümle yapılan ve hastaların güzel dileklerini yazıp astığı ‘Hayat Ağacı’ da yoğun ilgi görüyor. 

Atölyede; el sanatları, ahşap boyama, el işi, yaratıcı drama, konuşma etkinlikleri, duyusal aktiviteler, resim, örgü ve aksesuar yapımı gibi aktiviteler yapılıyor.