Çocuk Hastanesi Ziyaretçi Saatleri ve Kuralları
23 Mayıs 2024

Hastanemizde rahat ve huzur içinde olmanızı sağlamak amacıyla aşağıda belirtilen düzenlemeler bilginize sunulmuştur.

·                Ziyaret  saatleri  her  gün 13.00-14.00 ve 19.00 – 20.00  saatleri arasında olup yoğun bakım üniteleri ve özellikli birimlerde farklılık gösterebilir.

·                Hasta ziyaretine ve/veya refakatine izin  verilmediği  özel  durumlarda, lütfen ısrar etmeyiniz. Kurallara uyunuz.

·                Ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayetleriniz, bilinen bir enfeksiyon hastalığınız var  ise   hasta  ziyaretine   gelmeyiniz.

·                Hastalarımızın ve çocukların sağlığını korumak için 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir.

·                Lütfen  dışarıdan  yiyecek  -  içecek   getirmeyiniz.

·                Hasta odalarına çiçek (yapay, topraklı, buket vb.) kabul  edilmemektedir.

·                Hasta odalarına aynı anda en fazla 2 (iki) ziyaretçi  kabul   edilmektedir.

·                Hastalarımıza huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta odası ve koridorlarında yüksek sesle konuşulmaması, gürültü yapılmaması önemle rica olunur.

·                Ziyaret sırasında, hasta ve kendi sağlığınız açısından ortamdaki eşya / alanlara, hastaya  bağlı  bulunan ekipmanlara  dokunmamaya  ve hasta  yatağına  oturmamaya  dikkat  ediniz.

·                Ziyaret öncesi ve sonrasında mutlaka ellerinizi su ve sabunla yıkayınız.

·                Ziyaretiniz sırasında diğer hasta ve yakınlarının mahremiyetine özen gösteriniz, telefon, kamera vb. ile  görüntü kaydı  almayınız.

·                Hastane binası içinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

·                Hastanızın sağlığı için ziyaret saatlerine uyunuz. Ziyaretiniz bittiğinde görevlilerin  uyarılarını  beklemeksizin  hasta  odasından  ayrılınız.

·                Güvenlik görevlileri ve hastane personelinin uyarılarını dikkate alınız.

·                Hastalarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği açısından hastanemiz 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile izlenmekte, ses ve görüntü kaydı alınmaktadır.

·                Hastanızın ve sizlerin sağlığını düşünerek aldığımız bu kurallar konusunda bizimle işbirliği  yaptığınız  için  teşekkür  ederiz.GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZLE…